R. szk. 2020-2021

W tym roku klasy IId i IIc przeprowadziły zajęcia o bezpieczeństwie w formie projektu klasowego „Żyj z głową – bezpiecznie i przepisowo!”. Pierwszą częścią tego przedsięwzięcia było przedstawienie o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie wcielili się w aktorów i na podstawie wiersza „Pies z ulicy Bałamutów” przypomnieli wszystkim, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach i chodnikach. Następnie dzieci wykonały wybrany przez siebie znak drogowy. Na lekcji omówiliśmy te znaki i obejrzeliśmy film edukacyjny „Bezpieczeństwo dzieci na drodze”. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę przypominającą numery alarmowe – „Halo, Panie policjancie”. Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie będą wykorzystywać zdobytą  wiedzę podczas codziennej  drogi do szkoły.

Przygotowały i opracowały wychowawczynie klas IId i IIc Ewa Żelechowska i Maria Olech