Każda szkoła zobowiązana jest do ścisłego przestrzegania ustalonych procedur i zaleceń wydanych przez MEN, a także Głównego Inspektora Sanitarnego.

W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 69 uczniów klas ósmych. Z uwagi na konieczność zachowania dystansu (1,5 m odległości między stolikami w każdą stronę), zdających umieszczono w 7 salach egzaminacyjnych. Zgodnie z zaleceniami przygotowano także 2 izolatoria czyli pomieszczenia  do izolacji osób, w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych. Przygotowane sale, korytarze i pomieszczenia sanitarne są wietrzone,  dezynfekowane a także ozonowane nowym, zakupionym wspólnie z Radą Rodziców ozonatorem. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uczestniczący przy organizacji i nadzorowaniu egzaminu zobowiązani są do noszenia maseczek lub przyłbic, a także częstej dezynfekcji rąk.

Takie przygotowanie egzaminu stanowiło nie lada wyzwanie zarówno dla dyrektora i nauczycieli, jak i pracowników administracji i obsługi.  Zabezpieczenie wymaganych środków ochrony wymagało wygospodarowania dość znacznych środków finansowych ze skromnego budżetu szkoły.

Na szczęście nie zmieniło się jedno - wszyscy z optymizmem i wiarą we własne możliwości rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i zaciskamy ubrane w ochronne rękawiczki kciuki.