R. szk. 2019/2020

Owieczka Czwóreczka - szkolna maskotka wydziergana na szydełku przez panią Alinę Knap, nauczycielkę języka polskiego, na stałe zamieszkała w szkolnej bibliotece i stała się inspiracją do cyklu książeczek profilaktycznych. W przygotowywanej, najnowszej publikacji Owieczka Czwóreczka spotyka Patrona szkoły, Papieża Jana Pawła II. Książeczka powstaje w związku z realizowanym w szkole projektem wychowawczo - edukacyjnym przygotowanym z okazji 100 rocznicy urodzin Patrona. Nauczycielki biblioteki ogłosiły konkurs plastyczny na ilustrację do tekstu wiersza napisanego przez p. Katarzynę Szymańską i przygotowały dla uczniów zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem przygody Owieczki. Na zajęciach wspólnie z uczniami analizują wiersz z pomocą warsztatu informacyjnego biblioteki oraz wiedzy uczniów o Patronie szkoły. Niewątpliwą atrakcją prowadzonych lekcji jest wykorzystanie aplikacji Quiver vision do „ożywiania” pokolorowanych przez uczniów owieczek. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach w bibliotece. Mają okazję poznać inne publikacje wydawane przez naszą szkołę, spotkać się z autorką wiersza i obejrzeć ilustracje laureatów z poprzednich konkursów, które są  zamieszczane w tych książeczkach.