R. szk. 2019/2020

To, że nasz Patron św. Jan Paweł II podróżował, wiemy wszyscy, ale pomysł na to, jak pokazać podróże na pocztówce, miała Lena Madyniak, uczennica klasy III d, która od dwóch lat zgłębia tajniki informatyki pod okiem wychowawczyni, pani Elżbiety Polak.

W październiku tego roku Lena zaprojektowała kartkę pocztową na Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej „Św. Jan Paweł II w różnych zakątkach świata”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 51 w Lublinie, która (podobnie jak nasza) nosi imię słynnego Polaka. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Lubelska Kurator Oświaty – pani Teresa Misiuk oraz Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk. Jednym z celów konkursu było inspirowanie uczniów do poszukiwań informacji o świętym, a także pogłębienie wiedzy na temat grafiki komputerowej.

Kartka Lenki formatu A5, wykonana w programie Power Point, czyli zgodnie z regulaminem konkursu, przedstawia Jana Pawła II, wielką walizkę z nalepkami w postaci zdjęć oraz kulę ziemską otoczoną kilkakrotnie przez Papieża. Walory pocztówki dostrzegło jury konkursu, przyznając autorce wyróżnienie w kategorii klas I-III.

Wręczenie nagród odbyło się 08 listopada 2019 r. w Lublinie w SP nr 51 podczas uroczystej gali z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Lence oraz wychowawczyni serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opr. Karol Madyniak, rodzic