Następnie odbyła się przygotowana przez uczniów część artystyczna, która w ciekawy, ale też  zabawny sposób ukazała profesję pedagoga na przestrzeni wieków. Młodzi artyści pracowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Dąbrowskiej, pani Marty Klepki oraz pani Bożeny Kozyry. Za dekorację odpowiedzialna była pani Katarzyna Jagiełło, zaś nad stroną techniczną czuwał pan Andrzej Gawliński.

Warto też podkreślić, że dzień wcześniej nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty zostali uhonorowani pan dyrektor Sławomir Winiarski i pani Elżbieta Polak, co stanowi duże wyróżnienie dla naszej szkoły.

Opr. Opiekunowie SU