R. szk. 2019/2020

Pokazy organizowane są corocznie przez pracowników naukowych Wydziału Fizyki i Matematyki UMCS. Tegoroczne były jubileuszowe – bowiem zorganizowane po raz 60.

W tym roku zostały podzielone na 4 bloki tematyczne: ciepło, ruch obrotowy, rezonans i prąd elektryczny. Wspomniane zagadnienia zostały zaprezentowane uczniom za pomocą interesujących pokazów i doświadczeń. Naukowcy starali się zaprezentować skomplikowane często zjawiska w  prosty, zrozumiały dla młodej widowni sposób, angażując często przedstawicieli uczniów do kolejnych doświadczeń.

Mamy nadzieję, że wizyta naszych uczniów na Wydziale Fizyki i Matematyki UMCS przyczyni się do rozwoju zainteresowań uczniów naukami ścisłymi i wpłynie znacząco na rozumienie wielu zjawisk spotykanych często w życiu codziennym.

Oprac. Katarzyna Szymańska

Zdjęcia Kacper Gała