Wsparcie, solidarność, zaangażowanie i bezinteresowność, takimi słowami bez wątpienia można opisać stosunek Naszych uczniów i nauczycieli do obywateli Ukrainy, którzy doświadczają wojny w swoim kraju.

Oprócz prowadzonej zbiórki różnorodnych produktów, które na bieżąco przekazywane są potrzebującym, uczniowie „Pokoju Przyjaźni” wraz z opiekunem zorganizowali szkolną akcję „Razem dla Ukrainy”. Wykonali symboliczne wstążeczki w kolorach narodowych Ukrainy i przekazali je uczniom oraz nauczycielom. Dnia 18 marca społeczność uczniowska, spotkała się na hali gimnastycznej w celu okazania solidarności z narodem ukraińskim. Podsumowaniem akcji jest nagrany film podczas, którego uczniowie i nauczycieli przekazują słowa i gesty wsparcia dla naszych sąsiadów.