Ferie zimowe to okres, z którego wszyscy się cieszą, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie można zapominać o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu.

W dniach 8.02-09.02.2022 r.  wychowawcy klas I-VIII przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, podczas których wykorzystali materiały przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Łęcznej w postaci prezentacji multimedialnych, ulotek informacyjnych i plakatów.

Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się także, jak ważne jest właściwe ubieranie się, aby uniknąć przeziębień oraz jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy, jeżdżąc na nartach, łyżwach i sankach. Uczniowie przypomnieli sobie również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zabawach w pobliżu jezdni oraz niewłaściwego zachowania na drodze.

Ferie to odpoczynek od szkoły i wielka przygoda z zimą, śniegiem i mrozem. Niektórzy gdzieś wyjadą, inni pozostaną w swoich domach. Gdziekolwiek będziecie spędzać ferie zimowe, bawcie się bezpiecznie. Pamiętajcie o  zasadach zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego poruszania się po drogach.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych ferii.

Opr. Katarzyna Dworak, Samorząd Uczniowski

ŻYCZENIA

W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi życzymy całej szkolnej społeczności wesołych i bezpiecznych zabaw feryjnych,radosnego i przyjemnego spędzenia czasu z przyjaciółmi oraz pełnego energii i sił powrotu do szkoły! I pamiętajcie !! Dobra zabawa, to bezpieczna zabawa!!!
Miłego odpoczynku życzy Zespół ds Promocji Zdrowia.