W naszej szkole na przerwach panuje duży hałas. W związku z tym Zespół ds. Promocji Zdrowia i Klub „Wiewiórka” przygotował dla uczniów klas I-III krótkie przedstawienie pod hasłem: "Dbamy o nasze zdrowie - walczymy z hałasem i prosimy o ciszę". Uczniowie klasy I b i I c w zabawnych wierszykach zaprezentowali różne zachowania dzieci na przerwach. Piosenką, słowem i gestem starali się przedstawić negatywny wpływ hałasu na samopoczucie i zdrowie człowieka oraz udzielili wielu rad, jak należy się zachowywać w szkole. Każda klasa otrzymała symbol ciszy – słoneczko z palcem na ustach. Uczniowie naszej szkoły mają dużą wiedzę o hałasie, ale czy zastosują ją praktyce? Wkrótce się o tym przekonamy.

Opracowały: Małgorzata Machel i Bożena Dudzicz