W ramach obchodów 100-lecia odzyskanie niepodległości przez Polskę, uczniowie z „Pokoju przyjaźni” wraz z opiekunem zorganizowali akcję pt. „Wielkie słowa, wielkich ludzi”.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskanie niepodległości przez Polskę, uczniowie z „Pokoju przyjaźni” wraz z opiekunem panią Katarzyną Sierpińską zorganizowali akcję pt. „Wielkie słowa, wielkich ludzi”. W ramach tego wydarzenia wszyscy uczniowie klas VII – VIII oraz III gimnazjum otrzymali cytaty patriotyczne wraz ze słodką niespodzianką. Uczniowie odczytywali wylosowane cytaty a następnie podejmowali dyskusję na temat światopoglądu ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja miała na celu propagowanie wśród młodzieży ideałów polskich patriotów.

opr. Katarzyna Sierpińska