16 października 2018 roku na ulicach lubelskich Bronowic odbył się XI Bieg Papieski, w którym uczestniczyła 39 osobowa grupa uczniów naszej szkoły. Ideą biegu była pamięć 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. W biegu startowało blisko 500 uczestników w 5 kategoriach wiekowych. Dla każdej z kategorii  wyznaczono trasę o różnej długości. Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie lokaty w poszczególnych biegach. Najwyższą III lokatę  w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami uzyskał Wiktor Proć z klasy VI B. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy medal i koszulkę. Wyjazd naszych uczniów możliwy był dzięki życzliwości Dyrekcji szkoły oraz wsparcia finansowego Rady Rodziców.

Opiekunowie – J.Mieczkowski, I. Czupryn, J. Fiedeń oraz przewodnicząca Rady Rodziców A. Judin-Bojarczuk.