W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej już po raz drugi zakwalifikowała się do ogólnopolskiego programu SuperKoderzy Fundacji Orange. Jesteśmy jedną ze 170 szkół w kraju, która otrzyma grant finansowy w wysokości 2,5 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki. Szkoły uczestniczące w SuperKoderach mają do wyboru jedną z pięciu ścieżek tematycznych. My wybraliśmy ścieżkę Dziennikarze przyszłości, w ramach której nowocześni młodzi dziennikarze stworzą interaktywne reportaże: zbiorą materiał dźwiękowy, zmontują go, a potem… zaprogramują animacje! Kurs łączy elementy nauki programowania, edukacji medialnej i językowej. Tablety w dłoń i chodźmy w teren „szukać tematu”!

W naszej szkole 18 października br. z udziałem p. dyr. Bożeny Grzesiuk odbyło się uroczyste podsumowanie udziału Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej w roku szkolnym 2017/2018 w programie edukacyjnym #SuperKoderzy uczącym podstaw programowania oraz robotyki. Uczniowie aktywnie uczestniczący w zajęciach otrzymali dyplomy, a szkoła i nauczyciel certyfikat.
Tutaj dowiesz się więcej o realizowanych zajęciach – link1, link2

CODE WEEK 2018

Tydzień kodowania obchodzony jest w całej Europie. W tym roku wypada w dniach 6 - 21.10.2018. Code Week to święto kodowania, czas radosnej nauki programowania, rozwijanie logicznego myślenia oraz umiejętności pracy zespołowej. Nasza szkoła również bierze udział w tym wydarzeniu na lekcja informatyki i zajęciach pozalekcyjnych #SuperKoderzy.

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej, współpracujących z Komisją Europejską. Akcja realizowana jest przez wolontariuszy w całej Europie i ma na celu szeroko rozumianą promocję programowania. Polska od początku jest zaangażowana w rozwijanie tej inicjatywy i ma tu wielu entuzjastów

Opracował lider projektu Witold Muszyński