11 października 2018 r. odbyła się XVIII Pielgrzymka RS im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W grupie 31 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak do Częstochowy.

XVIII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę „Promieniowanie Ojcostwa”

11 października 2018 r. odbyła się XVIII Pielgrzymka RS im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W grupie 31 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami, dyrektorem Sławomirem Winiarskim, siostrą Magdaleną Zawadzką oraz księdzem Karolem Madejkiem wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak do Częstochowy. Razem z przedstawicielami szkół im. Jana Pawła II z całej Polski uczestniczyliśmy w dorocznym Zjeździe, zawierzaliśmy się opiece Matki Bożej i naszego Patrona Świętego Jana Pawła II. Przed szczytem na Jasnej Górze zebrało się ponad 14 tysięcy pielgrzymów. Punktem kulminacyjnym była uroczysta Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem JE ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego i Duszpasterza naszej Rodziny ks. bp. Henryka Tomasika. Przybyliśmy do Matki Boskiej Częstochowskiej, aby jako Rodzina Szkół im. Jana Pawła II świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16 października 1978 r.). Przed tronem Królowej Polski dziękowaliśmy Bogu za liczne błogosławieństwa, których udziela nam za Jej pośrednictwem. W wolnym czasie zwiedziliśmy klasztor jasnogórski i skarbiec, podziwialiśmy widok z wieży klasztornej. Byliśmy również w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, gdzie przed Cudownym Wizerunkiem Jasnogórskiej Pani zanosiliśmy swoje modlitwy i prośby. Po uroczystościach posilaliśmy się smacznym obiadem i słodkim deserem. Przed samym wyjazdem z Częstochowy zakupiliśmy pamiątki.

Niech wspólne świętowanie „Promieniowanie Ojcostwa” zachęci nas do pogłębiania nauki naszego Patrona i realizowania Jego słów w życiu codziennym!

Opr. Marzena Winiarska