W dniu 14 czerwca uczniowie klasy I a wybrali się na wycieczkę do Domu Tradycji Ludowej w Starej Wsi. Choć pogoda nie dopisała, atmosfera była wspaniała. Pani Joanna opowiedziała o tradycjach ludowych panujących na Lubelszczyźnie, pokazała, jak przygotowuje się i piecze chleb. Wszystkim smakowała kiełbaska upieczona w piecu chlebowym oraz wiejski chleb. W części warsztatowej uczniowie na przygotowanych wcześniej deseczkach malowali anioły, tradycyjny dla naszego regionu motyw ludowy. Własnoręcznie wykonane prace dzieci zabrały do domu. Niemałą atrakcją było karmienie kóz. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.