images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Dnia 15 maja 2023r., w naszej szkole miała miejsce inspirująca wizyta Mobilnego Laboratorium Przyszłości. Głównym celem tej wizyty było zaprezentowanie aktywnego i kreatywnego wykorzystania sprzętu objętego projektem #Laboratoria Przyszłości oraz zainteresowanie uczniów nowoczesnymi technologiami.

W ramach tej inicjatywy, dwuosobowy zespół edukatorów przeprowadził zajęcia z zakresu druku 3D oraz multimediów, ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji. Do udziału w tych zajęciach oraz ćwiczeniach bloku warsztatowego zostali wybrani uczniowie klas IV-VI.

Zajęcia były zupełnie inne niż te, które odbywają się na co dzień. Były interaktywne, angażujące uczniów i motywujące do uczenia się. Druk 3D, jedno z głównych zagadnień omawianych podczas wizyty, pozwolił uczniom na praktyczne eksperymentowanie z tworzeniem trójwymiarowych obiektów. Ta działalność rozwijała ich zdolności projektowe i kreatywność.

Dodatkowo, zajęcia z multimediów i sztucznej inteligencji wprowadziły uczniów w świat zaawansowanych technologii. Uczestnicy mieli okazję poznać różnorodne zastosowania tych technologii w życiu codziennym i zrozumieć, jak dane mogą być wykorzystane do rozwiązywania problemów. To doświadczenie zapoczątkowało w uczniach świadomość możliwości, jakie niesie ze sobą rozwój nowoczesnych technologii.

Bardzo ważne było zaangażowanie uczniów poprzez praktyczne warsztaty. Taka forma nauki pozwoliła im nie tylko na zdobycie wiedzy teoretycznej, ale również na bezpośrednie zastosowanie tej wiedzy w praktyce. To pomogło uczniom budować pewność siebie i rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów.

Wizyta Mobilnego Laboratorium Przyszłości była z pewnością inspirującym doświadczeniem dla uczniów. Dzięki niej, nasza szkoła aktywnie angażuje się we wprowadzanie innowacyjnych programów edukacyjnych, które otwierają drzwi do przyszłościowych dziedzin nauki. Dzięki temu, uczniowie mają okazję rozwijać umiejętności niezbędne w dynamicznym i rozwijającym się świecie.

Opr. Witold Muszyński

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.