images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej już po raz dziewiąty zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych Wojewódzki Konkurs Szkolny pt. „Bądź bezpieczny na drodze”.

Warunkiem uczestnictwa było indywidualne wykonanie pracy literackiej, grafiki komputerowej lub skryptu w języku kodowania Scratch. Hasło tegorocznej edycji  brzmiało: „Jesteś na drodze. Włącz myślenie!”.
W dniu 11 maja 2023 r. odbyło się uroczyste podsumowanie połączone z wręczeniem nagród, wyróżnień i podziękowań.

Udział w konkursie był doskonałą okazją do zaprezentowania i promowania ciekawych form edukacji dzieci i młodzieży w zakresie wychowania komunikacyjnego każdej placówki.

Konkurs był dwuetapowy i cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.  W IX Wojewódzkim Konkursie Szkolnym pt. „Bądź bezpieczny na drodze” na etapie szkolnym wzięło udział łącznie 453 uczniów z 28 szkół, a najwięcej wykonano prac literackich bo aż 358 prac.

Patronat nad konkursem sprawował: Lubelski Kurator Oświaty.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie szkoły – link do artykułu.

W uroczystym podsumowaniu konkursu uczestniczyli zaproszeni goście:

• Pan Mirosław Wójcik – Lubelski Wicekurator Oświaty,
  • Pani Renata Bielecka – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, sekretarz Prezydium Wojewódzkiej Rady BRD w Lublinie,
  • Pan Włodzimierz Bobowski – Prezes ZO Polskiego Związku Motorowego w Lublinie,
  • Pan Leszek Włodarski – Burmistrz Łęcznej,
  • Pan Artur Radko – Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Łęcznej,
  • Pan Andrzej Roczon Przewodniczący Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

Sponsorzy nagród:

• Kuratorium Oświaty w Lublinie,
  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie,
  • Gmina Łęczna,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,
  • Oddział Powiatowy ZNP w Łęcznej,
  • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej,
  • Międzyzakładowa Komisja NSZZ „Solidarność”  Pracowników Oświaty w Łęcznej.

Organizatorzy wydali kalendarz na rok szkolny 2023/2024 r. w nakładzie 100 egz. Poszczególne miesiące zdobią prace plastyczne uczestników Wojewódzkiego Konkursu Szkolnego pt. „Bądź bezpieczny na drodze”. Kalendarz otrzymali uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie, autorzy publikowanych grafik komputerowych, opiekunowie wyróżnionych prac, zaproszeni goście oraz sponsorzy nagród.

Opracował: Witold Muszyński - koordynator konkursu.

Kalendarz na rok szkolny 2023/2024

Film z uroczystości podsumowania konkursu oraz wywiady z gośćmi

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.