Start
images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

W dniu 12 października 2023 r. odbyła się XXIII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Cywilizacja życia”.

 Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów z klas VII i VIII (49 uczniów) na czele z panią wicedyrektor Anną Górecką wraz z nauczycielami i pod duchową opieką ks. Pawła Gawrońskiego. W Częstochowie na placu przed szczytem zgromadziły się poczty sztandarowe z delegacjami szkół noszących imię świętego Jana Pawła II.  W wydarzeniu wzięło udział około 7 tysięcy dzieci i młodzieży. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 koncertem Magdy Anioł, potem wspólnie modliliśmy się na różańcu. Następnie została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Solarczyka. Na zakończenie spotkania został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej i list do Ojca Świętego Franciszka. 

Tegoroczna pielgrzymka była czasem modlitwy, dziękczynienia za 25 lat istnienia Rodziny Szkół, refleksji i radosnego spotkania uczestników z całej Polski. Zebrane intencje społeczności szkolnej zanieśliśmy przed tron Matce Bożej Częstochowskiej. Została zamówiona też Msza Święta w intencji uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły. Napełnieni radością z pobytu na Jasnej Górze, zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do domu. 

 

Opr. M. Kozioł i M. Winiarska

MICROSOFT 365

 

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.