Start
images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury dla dzieci i dorosłych.

 W tym roku nasza szkoła  już po raz drugi przystąpiła do udziału w tej akcji czytelniczej.

9 - 10 października nasza szkolna biblioteka stała się  Doliną Muminków. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zamieniły  się w poszukiwaczy rozwiązań niezwykłych zagadek. Dzięki współpracy i zaangażowaniu mali odkrywcy ułożyli hasło: ,,Pamiętniki Tatusia Muminka” i otworzyli pudełko, w którym wśród błysku małych światełek, odnaleźli książkę oraz film niespodziankę.

I stało się… Obejrzany film przedstawiał historię Tatusia Muminka i był niezwykle inspirującą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci.  Po wyjściu z bibliotecznej sali kinowej na dzieci czekał Detektyw Robot Ozobot, który otrzymał zadanie poznania rodziny Muminka. Nie obyło się jednak bez pomocy zaangażowanych małych rączek. Stworzyły one trasę z puzzli do programowania, aby Robot Ozobot mógł poznać wszystkich członków rodziny Muminków. Kolejnym ważnym elementem wspólnej zabawy podczas Nocy Bibliotek 2023 był taniec twist Muminków, który doprowadził przedszkolaków do ostatniego zadania ukrytego w kolorowych fragmentach kartek. Jak się okazało, dzieci ułożyły puzzle, które stanowiły kadry z obejrzanego filmu. 

To było niezapomniane przedsięwzięcie, pełne magii, tajemniczości, ciekawych przygód, a przede wszystkim ukazujące, jak ważną rolę pełni biblioteka w życiu dzieci.
„Absurd nie czytać” - tak brzmiało hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek 2023 i z pełną odpowiedzialnością potwierdzamy, że my od zawsze czytamy! 

Dziękujemy Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej Filii nr 3 za udostępnienie serii książek o Muminkach oraz p. Judycie Dylewskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

                                         Organizatorzy: G. Iwanek,  K. Dworak, M. Milanowska, A. Bedynek-Borys

MICROSOFT 365

 

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.