Symbole szkoły

„W języku Szekspira i Goethego”

27 października 2022 r. w Centrum Kultury w Łęcznej odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim i Niemieckim „W języku Szekspira i Goethego” pod Honorowym Patronatem Starosty Łęczyńskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych w powiecie łęczyńskim.

Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej oraz Centrum Kultury w Łęcznej.
Celem konkursu było:

1. Popularyzacja twórczości poetów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.
  2. Budzenie wrażliwości dzieci na piękno języka i bogactwo jego odcieni.
  3. Doskonalenie poprawności wymowy języka angielskiego i niemieckiego.
  4. Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i niemieckiego.
  5. Zachęcanie uczniów do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali recytację wiersza wybranego poety anglojęzycznego i niemieckojęzycznego w języku oryginału, czyli w języku angielskim i niemieckim.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Milena Świrk  uczennica klasy 8C – nauczyciel prowadzący – p. Aneta Lipińska.
  2. Julian Koziej uczeń klasy 6D – nauczyciel prowadzący p. Anna Bednarska.

Milena Świrk została laureatem konkursu, zdobywając III miejsce. Gratulujemy!

Opr. Jolanta Nikiel