R. szk. 2021-2022

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Arleta Hulewska z kl. 7 d wygrała 27. edycję Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Sztubackie strofy” w kategorii: uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych, organizowanego przez CK - Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej.

Poezja to jeden z najbardziej niezrozumiałych obszarów ludzkiej twórczości. Dla pasjonatów to przestrzeń wytchnienia po trudach codzienności. Dla poetów poezja nie jest ucieczką od życia, ale samym życiem. Ale czy łatwo jest pisać wiersze? Na pewno nie. Jedną z rad - jak dobrze pisać wiersze - mistrzyni pióra Wisławy Szymborskiej jest: ,,Traktuj poezję jako sposób na uchwycenie esencji życia, a nie jako ucieczkę od życia”. Twórczość naszej uczennicy doskonale wpisuje się w tę radę. Poezja stała się dla niej krainą, w której można zapomnieć na chwilę o wielu powszednich sprawach, ale również zaznaczyć obecność w świecie. Dzięki swojej wrażliwości ujęła w słowa to co ulotne, poruszające wyobraźnię i uczucia oraz ważne.

Podczas uroczystego wręczenia nagród Arleta zaprezentowała interpretację swoich wierszy, które zostały opublikowane w tomiku wydanym przez organizatora konkursu. 

Bardzo serdecznie gratulujemy talentu poetyckiego, życzymy dalszych sukcesów, rozwoju pasji oraz przeżycia wielu poetyckich przygód. Jestem przekonana, że jeszcze nie raz twórczość naszej uczennicy nas zadziwi.

Poniżej nagrodzone wiersze:

 

Arleta Hulewska 

Życie

Wędrując drogą śniegiem przyprószoną
Ze słońcem skrytym za moimi plecami
W kieszeni brązowe liście chowam
Za mną domy pełne radości
Światła w dniach wesoło migają
Zostawiam te domy za sobą
Ludzi gotujących kolację
Odchodzą po raz kolejny w dal
Czerń lasu mnie kusi
Woła
Odchodzę naprawdę


Aleja

Idąc aleją starych dębów,
słyszę krakanie wron
Cichy i delikatny szum liści
Czuję ciepło na mojej dłoni
W oddali słychać śmiech dzieci
Szum wody w strumyku obok
Odgłos z jakim uderza o kamienie
Pochylam się i zrywam stokrotkę
Jedną, malutką, piękną
Czuję się wspaniale

Oprac. Monika Wójcik