R. szk. 2021-2022

Wycieczka do Alpakarni

W środę, 08.06.2022 r. klasa IV a wybrała się na wycieczkę do Alpakarni w Żukowie koło Włodawy. Już od wejścia uczniów powitały alpaki, które dzieci miały możliwość karmić marchewkami. Oprócz alpak dzieci miały okazję poznać, pogłaskać i nakarmić koziołka, króliki czy daniele.

Te niezwykłe zwierzęta okazały się bardzo przyjazne i wzbudziły dużą sympatię wśród uczniów. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły sobie również zasady bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzętami.

Kolejnym punktem programu były warsztaty, gdzie dzieci mogły dowiedzieć się więcej o historii pochodzenia poznanych  w ośrodku zwierząt oraz wykonać prace plastyczne, używając do tego prawdziwej wełny alpak. Wycieczkę zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek na ognisku. Towarzyszyły nam również gry i zabawy na świeżym powietrzu. Słoneczna pogoda, wspaniałe atrakcje i otoczenie zwierząt sprawiły, że uczestnicy wycieczki wrócili w atmosferze radości i dobrego humoru.

Opr. Magdalena Olech

Klasy 5b oraz 5d

Wycieczek czar

Uczniowie klasy 5b oraz 5d długo czekali na upragnioną wycieczkę. Dlatego też wychowawczynie postanowiły zorganizować dwudniowy wyjazd, aby nadrobić czas, kiedy przez pandemię wycieczkę były bardzo ograniczone.

31 maja wyruszyliśmy w kierunku Szczebrzeszyna, gdzie uczestnicy poznali historię chrząszcza, który wprawdzie nie  brzmiał w trzcinie, ale bez wątpienia  dumnie reprezentował swoje miasto. Następnie udaliśmy się do miejscowości Budy, gdzie znajduje się Archipelag Roztocze - Park Żywiołów. Nazwa parku wiąże się żywiołami natury, które władają Roztoczem. Przy pomocy innowacyjnych technologii jak i nieszablonowych technik eksponowania i interakcji z bardziej tradycyjnymi materiałami uczniowie mieli możliwość poznania i odkrywania tej magicznej krainy. Przy okazji nie zabrakło nauki dojenia mechanicznej krowy oraz zabawy w poszukiwaczy złota. Zmęczeni, ale w wybornych humorach pojechaliśmy do Krasnobrodu. Po obiadokolacji i zakwaterowaniu w pokojach czekało nas ognisko i zabawy na świeżym powietrzu.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, kapliczkę „Na wodzie”, gdzie mogliśmy spróbować krystalicznej wody ze źródełka, które słynie ze swoich leczniczych właściwości. Udaliśmy się także na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę Krasnobrodu. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Zamość. Tam odwiedziliśmy zoo, gdzie prawdziwą furorę wzbudziły żyrafy i hipopotamy. Niektórzy uczestnicy chętnie zabraliby do domu towarzyskie małpki, które chętnie podchodziły do ogrodzenia i zaczepiały zwiedzających. Czym jednak byłaby wizyta w Padwie Północy bez spaceru po Starym Mieście. Pan przewodnik zabrał nas do najpiękniejszych zakątków tego miasta, gdzie dzięki jego ciekawym opowieściom poznaliśmy wiele historycznych ciekawostek związanych z odwiedzanymi miejscami. Oczywiście był też czas na lody i zakup pamiątek.

W godzinach wieczornych zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach wróciliśmy do Łęcznej.

Opr. Monika Okońska, Barbara Woźnica

Klasy 5c i 5e

Wycieczka do Lublina

Dnia 30. maja uczniowie klas 5c i 5e z okazji Dnia Dziecka udali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu był seans w Multikinie Olimp. Uczniowie obejrzeli film pt. “Pan Wilk i Spółka”, który okazał się bardzo interesujący - był bowiem nie tylko zabawny, ale również niósł przesłanie, że każdy może zmienić się na lepsze i czynić dobro.

Kolejną atrakcją był pobyt w kręgielni Masters Olimp. Przez godzinę na sześciu torach uczniowie grali w kręgle i rywalizowali między sobą w zdobywaniu punktów. Niektórzy z nich poradzili sobie świetnie, otrzymując nagrody za wygraną grę.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. To był naprawdę udany dzień!

Opr. A. Lipińska, J. Nikiel