R. szk. 2020-2021

Domowa hodowla fasoli w klasie I b oraz w klasie I e

Uczniowie mieli szczególne zadanie domowe z edukacji przyrodniczej – założenie hodowli fasoli. Celem pracy było poznanie czynników potrzebnych do kiełkowania i wzrostu rośliny oraz etapów jej  dojrzewania. Dzieci prowadziły hodowle przez około 3 tygodnie według zaprezentowanej im instrukcji. Wszystkie cele pracy zostały osiągnięte. Pierwszoklasiści potrafią założyć hodowlę fasoli, znają czynniki wpływające na wzrost i rozwój roślin zaobserwowane w życiu codziennym ( woda, światło, temperatura). Wysyłając zdjęcia swoich fasolek oraz wypełniając dzienniczki, porównywali wyniki obserwacji i wyciągali wnioski. Na koniec podsumowania projektu powstał lapbook dotyczący hodowli fasoli. Wszyscy uczniowie spisali się na medal!

Opr. Agnieszka Bedynek-Borys