R. szk. 2020-2021

Kto ma pszczoły, ten ma świat wesoły!

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pszczoły, we wtorek 11 maja, klasy IId i IIc  wzięły udział w kolejnym projekcie klasowym ,,Kto ma pszczoły, ten ma świat wesoły".

Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom roli i znaczenia pszczół w życiu człowieka  i w środowisku, poznanie zwyczajów pszczół oraz ich ochrona. Projekt składał się z trzech części: „Robimy poidełka dla pszczół” , ,,Eko-pszczoła” - wykonanie pszczoły z elementów recyklingowych oraz  „Poznajemy zwyczaje pszczół”. Dzieci miały okazję obejrzeć ciekawy film edukacyjny, przyjrzeć się z bliska żywym okazom pszczół, obejrzeć pod lupą wiosenne rośliny, z których zbierany jest nektar  oraz przymierzyć strój ochronny pszczelarza. Mogły też spróbować miodku z prawdziwego plastra wypełnionego świeżym przysmakiem! Naszymi gośćmi  byli uczniowie z  oddziałów przedszkolnych  – 0B i 0D. Mogli oni podziwiać naturalne eksponaty i posmakować miodu.

Było wesoło, słodko i kolorowo...... Nic dziwnego, przecież to maj!

Opr. E. Żelechowska,  M. Olech