R. szk. 2019/2020

Dnia 9.12.2019 r. uczniowie klas III e i III d wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Pierwszym punktem programu  był pobyt w kinie i uczestniczenie w lekcji wprowadzającej wszystkich w świat popkultury związanej z czasem przedświątecznym i świątecznym oraz obejrzenie komedii animowanej pt. „Śnieżna paczka”. Była to porywająca bajka, opowiadająca o przygodach arktycznego lisa i jego polarnych przyjaciół, którzy musieli  połączyć siły w walce z podbiegunowym złoczyńcą, który planował przyspieszyć globalne ocieplenie i stopić koło podbiegunowe.

Kolejnym miejscem zwiedzania była międzynarodowa, interaktywna wystawa robotów. Dzięki najnowszym technologiom uczniowie mogli wejść w interakcje z robotami, sterować nimi i obserwować teatr robotów. Z wielkim zainteresowaniem słuchali i oglądali działania fascynujących urządzeń. Niektórzy  uczniowie chętnie zabraliby je ze sobą do domu. Po wyjściu z „Roboparku” wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami na temat wystawy. Uśmiechnięte buzie dzieci były potwierdzenie udanego wyjazdu.

Opr. Maria Hawrylak, Elżbieta Polak