Finał XIX Powiatowego Turnieju Rowerowego o Puchar Burmistrza odbył się 26 kwietnia 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej.
W uroczystym otwarciu imprezy uczestniczyli zaproszeni goście:

• Pani Anna AugustyniakSekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego,
  • Pan Jerzy Surma - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie,
  • Pan Artur Banaszkiewicz z-ca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie,
  • Pan Piotr Winiarski - Lubelski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Lublinie,
  • Pan Teodor KosiarskiBurmistrz Łęcznej,
  • Pan Roman Cholewa - Starosta Łęczyński,
  • Pani Wiesława StecPrzewodnicząca Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Łęcznej,
  • mł. insp. Jarosław Bryl Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej,
  • Mariusz Marzec – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej,
  • Pani Anna Judin-Bojarczuk – Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

Głównym celem turnieju było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także formy rekreacji i sportu.

Przystąpiło do niego 11  szkół z powiatu łęczyńskiego. Skład imienny drużyn został wyłoniony w wyniku  szkolnych eliminacji.  W czasie imprezy uczniowie musieli się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej, jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego i na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Test został opracowany i przeprowadzony przez policję, zaś tor przeszkód przygotował pan Jacek Grzegorczyk. Koordynatorem turnieju był pan Witold Muszyński.

WYNIKI:

Szkoły podstawowe

Drużynowo:

• I miejsce i Puchar Burmistrza – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej - drużyna w składzie: Alicja Kotowicz, Kornelia Bąk, Mikołaj Jaszuk, Kacper Marcinek;  opiekunem był Pan Karol Madyniak.
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Ostrówku
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Milejowie
  • IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Spiczynie
  • V miejsce – Szkoła Podstawowa w Puchaczowie
  • VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej
  • VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Nadrybiu

Oddziały gimnazjalne

Drużynowo:

• I miejsce i Puchar Burmistrza – Oddziały Gimnazjalne w Szkole Podstawowej w Puchaczowie - drużyna w składzie: Karolina Socha, Krystian Skoczylas, Karolina Zwolińska; opiekunem był Pan Waldemar Tyszczuk.
  • II miejsce – Oddziały Gimnazjalne w Szkole Podstawowej w Milejowie
  • III miejsce – Oddziały Gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej
  • IV miejsce – Oddziały Gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej

Indywidualnie:

- w kategorii szkół podstawowych

I miejsce i Puchar Burmistrza - Mikołaj Jaszuk z Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej

- w kategorii oddziałów gimnazjalnych

I miejsce i Puchar Burmistrza - Krystian Skoczylas z Oddziałów Gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Puchaczowie

Do finału wojewódzkiego XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej  oraz drużyna z Oddziałów Gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Puchaczowie.

Komplet wyników Turnieju:

- pobierz…

Sponsorzy nagród:

• Kuratorium Oświaty w Lublinie,
  • Urząd Miasta w Łęcznej,
  • WORD w Lublinie,
  • Urząd Marszałkowski w Lublinie,
  • MK NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Łęcznej,
  • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej,
  • Oddział Powiatowy ZNP w Łęcznej.

Opracował: Witold Muszyński