Dnia 09.03.2018 r. odbyła się lekcja otwarta z zastosowaniem TIK wraz z aplikacją gry edukacyjnej „Scottie Go”. Zajęcia z uczniami kl. I b poprowadziła pani Katarzyna Dworak. Celem lekcji było kształtowanie umiejętności tworzenia sekwencji kroków za pomocą klocków z gry „Scottie Go” oraz umiejętność sprawdzenia prawidłowego rozwiązania za pomocą tabletu. Dzieci utrwaliły zagadnienia związane z orientacją w schemacie własnego ciała, rozwinęły umiejętność współpracy w grupie oraz poznały podstawowe zasady programowania. Zastosowanie technologii informacyjno - komunikacyjnej pobudziło kreatywność oraz motywację do nauki.