R. szk. 2017/2018

Grupa 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej w czasie ferii zimowych brała udział w trzydniowych bezpłatnych warsztatach fotograficznych. W ramach zajęć uczestnicy poznali  obsługę zaawansowanych aparatów fotograficznych, zasady prawidłowej ekspozycji i technikę kompozycji zdjęć.

Dużym przeżyciem dla uczniów była godzinna wizyta w Zakładzie Fotograficznym „Kodak-Express” w Łęcznej, gdzie zapoznali się z procesem obróbki zdjęć oraz z zasadami fotografowania w atelier. W Centrum Kultury w Łęcznej zwiedzili wystawę pt. „2. Eskadra Wywiadowcza w fotografii w latach 1918-1921”. Podczas wycieczki po mieście uczniowie sporządzali dokumentację fotograficzną Łęcznej.

W drugim dniu udaliśmy się do Lublina. Tutaj fotografowaliśmy zabytki Starego Miasta. Zwiedzaliśmy też wystawy w Muzeum Lubelskim na Zamku oraz w urzędzie marszałkowskim pokonkursową wystawę VI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie”. Nasze zajęcia w Lublinie odbyły się we współpracy z Panem Waldemarem Nowińskim - członkiem Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego.  Na zakończenie odbyło się spotkanie w pracowni komputerowej, gdzie dokonaliśmy obróbki swoich zdjęć. Wybraliśmy również najlepsze prace na konkurs fotograficzny pt. "Ferie 2018 z fotografią" zorganizowany dla uczestników warsztatów. Zajęcia zorganizowało szkolne koło fotograficzne.

W okresie ferii zimowych w naszej szkole odbyły się również dwudniowe zajęcia warsztatowe z kodowania. Uczniowie klas IV-VI zmierzyli się z zagadnieniem programowania. Poznali środowisko Scratch’a, szybko nauczyli się zmieniać postać duszka i poruszać nim oraz dodawać różne tła. Stworzyli interaktywne animacje, proste gry, a także ciekawe historyjki. Scratch to bardzo ciekawe narzędzie rozwijające pasje, uczące logicznego myślenia i stwarzające zarazem świetną okazją do kreatywnej zabawy. W Polsce zyskuje coraz większe grono pasjonatów.

Zajęcia zorganizowali: G. Kowal i W. Muszyński.