Dnia 10 maja 2018 r. uczniowie klasy Vc i Vd  udali się na wycieczkę na Roztocze. Trasa wiodła przez Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Guciów i Susiec. W Szczebrzeszynie zobaczyliśmy pomnik słynnego chrząszcza. W Zwierzyńcu podziwialiśmy kościółek „na wodzie” oraz wystawę w siedzibie Roztoczańskiego Parku Narodowego poświęconą urokom flory i fauny tego regionu. W muzeum etnograficznym w Guciowie mieliśmy okazję zobaczyć wiele eksponatów, m. in. skamieniałości oraz kolekcję meteorytów. Spacerując „Szlakiem szumów” w Suścu, podziwialiśmy piękne progi skalne na rzece Tanwi. To był bardzo udany i pełen wrażeń wyjazd. Zmęczeni, ale zadowoleni i ze śpiewem na ustach wróciliśmy bezpiecznie do domu.

Opracowały: Dominika Grodecka i Kinga Porębna z kl. Vd