images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Nie od dziś wiadomo, że bohaterowie literaccy oraz filmowi stanowią źródło inspiracji dla młodych ludzi. Stąd w naszej szkole już po raz siódmy odbyła się Parada Postaci Literackich i Filmowych.

23 lutego 2023 r. uczniowie klas IV-VIII puścili wodze wyobraźni, przebrali się za swoich ulubieńców z różnorodnych tekstów kultury. Wśród uczestników barwnego korowodu znaleźli się tacy bohaterowie, jak: Ksiądz Robak, Rejent, Cześnik, Balladyna, Świtezianka, Spider-Man, Joker, Elza czy Harry Potter. Jak widać nasi podopieczni wzorowali się na klasycznej polskiej literaturze oraz na obcojęzycznych znanych filmach i bajkach.

Uczestnicy parady pod przewodnictwem p. Moniki Okońskiej, p. Grażyny Iwanek, p. Moniki Milanowskiej, p. Elżbiety Gładosz i p. Weroniki Winiarskiej przemierzyli szkolne korytarze, a następnie udali się do małej hali, gdzie odbyła się krótka prezentacja postaci oraz quiz, dotyczący znajomości lektur szkolnych. Uczniowie bez problemu odgadli przygotowane przez nauczycieli cytaty. Na każdego czekała słodka niespodzianka, ale największą nagrodą była dobra zabawa i uśmiechy naszych podopiecznych. Ten dzień z pewnością zostanie na długo w pamięci społeczności szkolnej. Inicjatywa potwierdziła tezę, że kreatywność, jak również humor są zaraźliwe, stąd z niecierpliwością czekamy na kolejną Paradę Postaci Literackich i Filmowych. Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz zapraszamy wszystkich za rok.

Oprac. W. Winiarska

Zdjęcia wykonali:

• Przemysław Filipiuk kl. 4d
  • Kacper Kusyk kl. 5c

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.