Super lekcje

Google Classroom
Woj. Finał BRD


Oddziały przedszkolne
Nawigacja
Logowanie

Facebook
Klasy sportowe

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom sportowym i potrzebom ruchowym uczniów w naszej szkole od 12 lat  funkcjonują klasy sportowe. Są to klasy koedukacyjne gdzie realizowany jest program ogólny (4 godziny tygodniowo) oraz  program szkolenia sportowego (po 6 godzin tygodniowo). 



WYKAZ KLAS SPORTOWYCH



Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła dba o harmonijny rozwój psychofizyczny dziecka, tworząc klasy sportowe na każdym etapie jego rozwoju:

  • kl. IV B – wych. p. Karol Madyniak
    - program tenisa ziemnego – dziewczęta
    - program piłki nożnej – chłopcy
  • kl. V B - wych. p. Monika Książek–Murawska
    - program piłki ręcznej – dziewczęta
    - program piłki nożnej – chłopcy
  • kl. VI B - wych. p. Barbara Woźnica
    - program tenisa ziemnego – dziewczęta
    - program piłki nożnej – chłopcy


O harmonijny psychofizyczny  rozwój ucznia i realizację programów nauczania  dbają nauczyciele wychowania fizycznego posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz liczne dodatkowe specjalności:
  • p. Małgorzata Gomółka - instruktor piłki siatkowej, specjalista tańca ludowego
  • p. Marzena Stolarz-Zakrzewska - instruktor siatkówki, socjoterapeuta

  • p. Anna Widomska – instruktor piłki siatkowej , tenisa ziemnego i rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapii

  • p. Jacek Fiedeń - trener I klasy piłki nożnej (licencja UEFA A), menadżer sportu

  • p. Jacek Grzegorczyk – instruktor tenisa stołowego, odnowy biologicznej, masażysta

  • p. Karol Madyniak – ratownik WOPR,  starszy specjalista ds. BHP, inspektor ochrony przeciwpożarowej

  • p. Piotr Włodarski – ratownik medyczny, instruktor sportów walki


Nauczyciele podejmują różnorodne  działania  mające na celu popularyzację sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży. Organizują liczne turnieje i zawody sportowe,  festyny rekreacyjne, rajdy, wycieczki, obozy sportowe, rozgrywki ligowe czy pokazowe mecze.

Stale współpracują z organizacjami samorządowymi:


  • Urzędem Miejskim w  Łęcznej;
  • Starostwem Powiatowym w Łęcznej;
  • Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym;

oraz z  klubami sportowymi:
  • „Górnik Łęczna” - sekcja piłki nożnej, tenisa ziemnego, zapasów;
  • „Gwarek Łęczna ” – boks;
  • Uczniowskim  Klubem  Sportowym  „Hetman”;
  • Lubelskim Klubem Mas O`yama Karate Kyokunshin.


Efektem tej współpracy są liczne osiągnięcia  sportowe uczniów naszej szkoły na terenie gminy, powiatu, województwa czy kraju.


2003
- III miejsce w finale wojewódzkim piłkarskiego turnieju „Coca-Cola Cup” ,

2004
- III miejsce w finale wojewódzkim piłkarskiego turnieju „Coca-Cola Cup”,


2005

- Finał wojewódzki X Pucharu TP w piłce nożnej dla dzieci im. Marka Wielgusa,
- V miejsce w finale krajowym turnieju piłkarskiego „Coca-Cola Cup” w Katowicach,
- II miejsce w mistrzostwach województwa szkół podstawowych „Igrzyska”,



2006

- II miejsce w Polsce w finale krajowym turnieju piłkarskiego „Coca-Cola Cup „w Ostrowcu Świętokrzyskim,
- II miejsce w mistrzostwach województwa szkół podstawowych „Igrzyska”,



2010

- I miejsce w dwóch kategoriach wiekowych w turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa
„Górnik” Łęczna SA,
- I miejsce w piłkarskich halowych Mistrzostwach Powiatu Łęczyńskiego „Igrzyska”,
- I miejsce w „Biegach jesieni” kat. chłopców – Szymon Budzyła, kat. dziewczęta – Ada Kusyk,
- I miejsce w „Biegu Bolivara” w Milejowie kat. dziewczęta – Angelika Malarek,



Od 8 lat uczniowie klas sportowych  z naszej szkoły z sukcesami  biorą udział w Miejskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej  Szkół Podstawowych, która jest organizowana w Łęcznej.


2010- (runda wiosenna)
I miejsce w I lidze   - kl VI B Patryk Kąkol, Patryk Bartosz, Karol Kura, Adrian Ćwirzeń, Miłosz Turewicz, Patryk Orysz
II miejsce w II lidze kl. IV B -Dominik Kowalczyk, Sebastian Kobielarz, Szymon Budzyła, Adrian Gwóźdź, Patryk Rojek, Dominik Matejko, Filip Drożyński, Kaziuk Szymon, Alan Wolski



2010 – (runda jesienna)
I  miejsce w II lidze kl. IV B- Tymosiak Kacper, Kozyra Wojtek, Kąkol Dawid, Kusyk Arek, Amermajster Michał, Rojek Jakub i Bliźniuk Krystian
III miejsce w I lidze kl. V B - Kowalczyk Dominik, Budzyła Szymon, Matejko Dominik, Alan Wolski, Kaziuk Szymon, Drożyński Filip, Tymberski Mateusz, Rojek Patryk



Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Język...

Programy
Bierzemy udział w IV edycji programu.
Nasze sukcesy

Krajowy Certyfikat
Szkoły Promującej Zdrowie





Ciekawe strony




Znajdź nas
BIP szkoły
Projekt: Witold Muszynski - www