Google Classroom

Oddziały przedszkolne
Logowanie

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odkrywaj książki...


Wydarzenia klasowe 2017/2018
Prosimy wychowawców klas I-III oraz klas IV-VII o zaangażowanie swoich uczniów do opracowywania sprawozdań z ciekawych imprez odbywających w klasie, wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi itp. Do tekstu należy dołączyć koniecznie min. 2-4 zdjęcia.


ARCHIWUM:


AKTUALNOŚCI:


Rok szkolny 2017/2018

 


Uczniowie klasy VII d samodzielnie przygotowali spotkanie opłatkowe.

Na świątecznym stole znalazły się pyszne ciasta, owoce, słodycze oraz inne smakołyki, przygotowane przez uczniów. Dzieci przełamały się opłatkiem            i złożyły sobie najserdeczniejsze życzenia świąteczne. W miłej i niepowtarzalnej atmosferze uczestnicy spotkania spożywali  przygotowane potrawy. Wszystko było bardzo smaczne. Świąteczny nastrój podkreślały tradycyjne kolędy śpiewane  przez uczniów  wspólnie z ks. Karolem, pedagogiem wspierającym i   wychowawcą.
opr. A. Gruszczyńska
spotkanie opłatkowe

spotkanie opłatkowe

spotkanie opłatkowe

spotkanie opłatkoweWycieczka do Lublina

W piątek, 8 grudnia klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Lublina. Na początku odwiedziliśmy bardzo słodkie miejsce Cukier Lukier, gdzie zobaczyliśmy jak powstają cukierki i lizaki. Każdy miał okazję zrobić sobie słodki upominek. Następnie razem z panią Małgosią pojechaliśmy zwiedzać Stare Miasto. Poznaliśmy kilka legend związanych z Lublinem i dowiedzieliśmy się jak Lublin został Lublinem, jak koziołek trafił do herbu miasta, jak z powodu naleśników wybuchł pożar oraz wiele innych ciekawostek o mieście. Mieliśmy okazję zejść do podziemi, oglądać makiety kształtowania się miasta, a na koniec obejrzeliśmy teatrzyk o tym, jak Lublin cudownie ocalał z pożaru. Wycieczka bardzo nam się podobała.

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczkaBarbórkowe spotkanie

W dniu 6 grudnia klasa IIIc i IIId zostały zaproszone do Biblioteki Miejskiej na wystawę oraz spotkanie z górnikiem p. Walentym Bąbolewskim. Gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o tradycjach barbórkowych, zwyczajach górniczych i pracy pod ziemią. Zaprezentował także część swoich prac plastycznych o tematyce górniczej, wykonanych techniką rysowania węglem. Dzieci miały okazję zadawać gościowi pytania związane z mundurem górniczym oraz zawodem górnika. Na koniec spotkania czekała ich słodka niespodzianka przygotowana przez panie bibliotekarki. W ramach podziękowania uczniowie wręczyli panu Bąbolewskiemu samodzielnie wykonane laurki i upominki. Spotkanie było ciekawe i pouczające.

opracowały: M. Olech , E. Żelechowska
las las

las las

Konkurs plastyczny „Legendy łęczyńskie w jesiennym pejzażu”

Klasy III C i III E  pod kierunkiem wychowawców włączyły się w realizację konkursu organizowanego przez MGBP – filię nr 3 w Łęcznej. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną dotyczącą w/w tematu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 25 października. Jury przyznało wyróżnienia następującym uczniom:  Martynie Kaźmierczyk, Arlecie Hulewskiej, Weronice Charchol z klasy III C oraz Karinie Stasiak, Izabeli Dybich, Amelii Smyk, Zuzannie Makuch, Barbarze Słowik i Mateuszowi Talar z klasy III E. Wyróżnionym, gratulacje i miłe upominki wręczył wiceburmistrz naszego miasta Leszek Włodarski, życząc dalszych sukcesów i rozwijania plastyczno – literackich pasji.
Opr. M. Olech


konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny


Spotkanie z ratownikiem medycznym

W piątek 20 października naszym gościem był ratownik medyczny - pan Piotr Włodarski. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły klasy drugie. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku pan ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych.Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
opr. Justyny Roczon

las las

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc


Jesienne odkrycia - klasa IIId

Jak co roku o tej porze przyszła do nas jesień. Klasa IIId wybrała się na wycieczkę do lasu, aby sprawdzić,  czy jesień zagościła także w naszym lesie. Zabraliśmy ze sobą lupy, notatniki, papierowe torebki na zebrane leśne skarby, termometry i aparat fotograficzny. Pogoda i szczęście nam dopisały, bo w zaroślach spotkaliśmy sarenkę, z bardzo  bliska widzieliśmy sójkę, kosa i jego gniazdo, sikorkę bogatkę oraz mnóstwo grzybów. Po drodze spotkaliśmy grzybiarzy, którzy opowiedzieli nam o swoich zbiorach i pokazali grzyby, które zebrali. Dzieci rozpoznawały też gatunki drzew i liści. Widzieliśmy piękne muchomory, opieńki i inne grzyby. Dobrze, że poszliśmy do tego lasu, bo przekonaliśmy się na własne oczy, że jesień o nas nie zapomniała.
opracowała E. Żelechowska

las las

las las


Dzień Chłopaka w VII D

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Jest to święto wszystkich chłopaków oraz mężczyzn - w ten uroczysty dzień panie składają życzenia, przygotowują niespodzianki oraz obdarowują prezentami. Chłopcy z klasy VIId  otrzymali od dziewczynek kolorowe "jaśki - przytulanki " oraz własnoręcznie upieczone ciasteczka. Zaprezentowali klasie ciekawy film, który wspomina ten dzień od najmłodszych klas. Sprawili tym wszystkim prawdziwą i bardzo miłą niespodziankę.
opr. A. Gruszczyńska

dc

dc

dc
Język...

Programy
Bierzemy udział
w ogólnopolskich programach.

V edycji programu.


Nasze sukcesyKrajowy Certyfikat
Szkoły Promującej Zdrowie


Tytuł Szkoły
Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą
Ciekawe strony
Znajdź nas
BIP szkoły
Projekt: Witold Muszynski - www